Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові забрала 15 життів: все, що про це відомо

Пожежа, що спалахнула вчора, 21 січня, в будинку для літніх людей у Харкові, забрала життя 15 людей. Ще 5 осіб постраждали в ході цієї трагедії і доставлені в лікарню. Сьогодні, 22 січня, в місті оголошено жалобу. Однак скорботою справі не допоможеш. Тому в Харкові обіцяють тотальні перевірки подібних закладів.

Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові забрала 15 життів: все, що про це відомо - today.ua

Пожежа у двоповерховому будинку на вулиці Нижній Гієвській у Харкові спалахнув учора близько 15-ї години. Вже через годину рятувальники, які прибули на виклик, виявили всередині палаючого будинку 15 загиблих. Ними виявилися підопічні пансіонату для літніх людей "Золота пора".

Як з'ясувалося пізніше, пансіонат працював нелегально

Він ніде не був зареєстрований, і від нього зараз усіляко відхрещується місцева влада. Зокрема, директор Харківського обласного департаменту соцзахисту населення Юрій Шпарага заявив, що ніхто до тієї пожежі, що сталася вчора, і не чув про цей пансіонат. Він ніде не зареєстрований, і нікому не був підпорядкований.

Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові забрала 15 життів: все, що про це відомо

Разом із тим, "Золота пора" не була таким уже невідомим закладом. Виявляється, пансіонат активно рекламував себе на місцевому телебаченні, всіляко вихваляючи рівень своїх послуг і комфортність перебування у ньому. Як з'ясувалося, на вчорашній день у ньому проживало 29 підопічних.

"У будівлі, де сталася пожежа, розміщувався і так званий будинок престарілих, і незаконно працював реабілітаційний центр. Так званий наркологічний притулок, де надають послуги хворим на наркоманію людям", - повідомив в.о. міського голови Ігор Тєрєхов.

Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові забрала 15 життів: все, що про це відомо Зараз у всьому слід розібратися правоохоронцям. Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну з'ясувати всі обставини пожежі і знайти винних. Розслідування трагедії проходить під особистим керівництвом глави МВС Арсена Авакова. Основна версія події - необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові забрала 15 життів: все, що про це відомо На сьогодні поліція вже затримала чотирьох людей, які можуть бути причетні до трагедії, що трапилася: фактичного власника двоповерхового будинку, в якому розташовувався пансіонат, орендаря цього будинку, адміністратора "Золотої пори" і дружину орендаря, яка фактично й керувала цим пансіонатом.

Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові забрала 15 життів: все, що про це відомо Урядова комісія перевіряє всі факти, пов'язані з пожежею, а також виявляє місця, де ще можуть існувати подібні заклади. Є відомості, що в місті можуть функціонувати ще два-три подібних до цього нелегальних заклади, які належать тим же власникам.

Нагадаємо, в листопаді минулого року спалахнула масштабна пожежа на військовому заводі в Дніпрі. На щастя, там не загинув ніхто, тільки постраждали виробничі площі.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
“Нафтогаз“ виступив проти компенсації державою високих тарифів на газ для населення
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв закликав покарати тих, хто обманює людей з приводу формування тарифів на газ для населення. Крі...
В Україні почалась індексація пенсій для 8 мільйонів громадян: хто не дочекається в березні підвищення
З початку березня в Україні стартувала індексація пенсій. 8 мільйонів українських пенсіонерів вже у цьому місяці отримають підвищені виплати. Однак ін...
Як зміниться курс долара і євро в Україні найближчими роками - прогнози аналітиків
У перший день весни курс долара в Україні трохи виріс, зате євро подешевшав. Фінансові аналітики дали прогноз щодо вартості іноземної валюти в країні ...
Кіпр так і не відкрив кордон для українців: Україна потрапила до сірої зони
Кіпр не відкрив з березня кордон для українських туристів, незважаючи на те, що ще із січня обіцяли таку перспективу. Цю новину повідомив Консульський...
Степанов першим із українських чиновників пройшов вакцинацію від коронавірусу індійським препаратом
Першому українському чиновнику зроблена вакцинація від коронавірусу індійським препаратом. Ним став голова МОЗ Максим Степанов. У присутності журналіс...