Ситуація на харківському “Електроважмаші“: гігант вітчизняної індустрії стоїть

Автор: Марченко Любов

Одне з найбільших підприємств Харкова, завод "Електроважмаш", стоїть ще з минулого року. У підприємства немає замовлень, і зарплату людям платити немає чим. Раніше керівництво обіцяло відновити діяльність підприємства у березні, однак завод досі стоїть.

Ситуація на харківському “Електроважмаші“: гігант вітчизняної індустрії стоїть - today.ua

При цьому працівники залишають підприємство, все більше перетворюючи перспективу його відродження у примарну. Правда, на підприємстві усе ще жевріє життя - там, де встановлено обладнання безперервного циклу роботи. Персонал, які повинен стежити за роботою цього обладнання, ходить на роботу у три зміни. Всі інші працівники переведені на 2/3 ставки, та й те - невідомо чим будуть платити.

Після того, як робітники на початку березня перекрили Московський проспект, Фонд держмайна знайшов гроші на те щоб виплатити їм зарплати за грудень минулого року та січень нинішнього. Ці гроші (40 мільйонів гривень) позичили в іншого держпідприємства - "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії".

Однак тепер уже підійшла черга виплачувати зарплату за лютий, і грошей знову немає. І не передбачається. Завод "Електроважмаш" у боргах, як у шовках.

Популярні зараз

В Україні з 1 травня скасують один вид штрафу за порушення ПДР

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

В Одесі дорожній конфлікт переріс у стрілянину зі страйкбольної зброї

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Незважаючи на те, що раніше з березня обіцяли відновити роботу підприємства, поки ніяких зрушень не видно. Керівництво людям про подальші плани нічого не повідомляє. Робочі виходять на завод за заздалегідь затвердженими списками. В основному, це чергові зміни. Решта сидять по домівках.

Ситуація на харківському “Електроважмаші“: гігант вітчизняної індустрії стоїть Звільнитися з "Електроважмашу" - теж цілий квест. Оскільки кадровики, а також складські працівники, відповідальні за матеріальні цінності, колись видані робітникам, також відсутні на робочих місцях, "зловити" їх не так просто. Але ж, перш ніж тебе звільнять, потрібно оформити обхідний лист, в якому працівникові мають відзначити, що на ньому не числиться більш ніяких цінностей.

Багато хто йде з підприємства, навіть не заявляючи претензій з приводу невиплаченої зарплати. Аби лишень швидше покинути це місце і знайти щось більш перспективне.

У заводських цехах давно не опалювалося. У роздягальнях для персоналу холодно, сиро та вбого.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наприкінці минулого тижня відбулося спільне засідання ФДМ, керівництва заводу "Турбоатом" і "Електроважмашу". Думали про те, як завантажити обидва гіганта вітчизняної індустрії роботою і почати виплачувати людям зарплати. Чи настануть за цими посиденьками конкретні замовлення і втілення, поки невідомо. В 2019 "Електроважмаш" включилидо списку підприємств, які підлягають приватизації. Можливо, таким чином завод підводять до банкрутства, щоби потім його могли купити за безцінь.

Нагадаємо, тим часом, у Харкові викрили підпільний завод з виробництва алкоголю. Продукція "підпільників" поставлялася в торгові точки Харкова і області.