Today.ua

Ситуація на харківському “Електроважмаші“: гігант вітчизняної індустрії стоїть

Одне з найбільших підприємств Харкова, завод "Електроважмаш", стоїть ще з минулого року. У підприємства немає замовлень, і зарплату людям платити немає чим. Раніше керівництво обіцяло відновити діяльність підприємства у березні, однак завод досі стоїть.

При цьому працівники залишають підприємство, все більше перетворюючи перспективу його відродження у примарну. Правда, на підприємстві усе ще жевріє життя - там, де встановлено обладнання безперервного циклу роботи. Персонал, які повинен стежити за роботою цього обладнання, ходить на роботу у три зміни. Всі інші працівники переведені на 2/3 ставки, та й те - невідомо чим будуть платити.

Після того, як робітники на початку березня перекрили Московський проспект, Фонд держмайна знайшов гроші на те щоб виплатити їм зарплати за грудень минулого року та січень нинішнього. Ці гроші (40 мільйонів гривень) позичили в іншого держпідприємства - "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії".

Однак тепер уже підійшла черга виплачувати зарплату за лютий, і грошей знову немає. І не передбачається. Завод "Електроважмаш" у боргах, як у шовках.

Незважаючи на те, що раніше з березня обіцяли відновити роботу підприємства, поки ніяких зрушень не видно. Керівництво людям про подальші плани нічого не повідомляє. Робочі виходять на завод за заздалегідь затвердженими списками. В основному, це чергові зміни. Решта сидять по домівках.

Звільнитися з "Електроважмашу" - теж цілий квест. Оскільки кадровики, а також складські працівники, відповідальні за матеріальні цінності, колись видані робітникам, також відсутні на робочих місцях, "зловити" їх не так просто. Але ж, перш ніж тебе звільнять, потрібно оформити обхідний лист, в якому працівникові мають відзначити, що на ньому не числиться більш ніяких цінностей.

Багато хто йде з підприємства, навіть не заявляючи претензій з приводу невиплаченої зарплати. Аби лишень швидше покинути це місце і знайти щось більш перспективне.

У заводських цехах давно не опалювалося. У роздягальнях для персоналу холодно, сиро та вбого.

Наприкінці минулого тижня відбулося спільне засідання ФДМ, керівництва заводу "Турбоатом" і "Електроважмашу". Думали про те, як завантажити обидва гіганта вітчизняної індустрії роботою і почати виплачувати людям зарплати. Чи настануть за цими посиденьками конкретні замовлення і втілення, поки невідомо. В 2019 "Електроважмаш" включилидо списку підприємств, які підлягають приватизації. Можливо, таким чином завод підводять до банкрутства, щоби потім його могли купити за безцінь.

Нагадаємо, тим часом, у Харкові викрили підпільний завод з виробництва алкоголю. Продукція "підпільників" поставлялася в торгові точки Харкова і області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ