У Харкові назріває екологічна катастрофа: викиди коксового заводу визнані смертельними для людей

Харківське підприємство ТОВ "Коксовий завод" Новомет" завдає жителям міста чимало проблем. Місцева влада вже звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням посприяти закриттю заводу, який працює з порушеннями, приносячи своїми викидами шкоду навколишньому середовищу.

У Харкові назріває екологічна катастрофа: викиди коксового заводу визнані смертельними для людей - today.ua

Депутати Харківської міської ради просять також прем'єр-міністра, голову комітету Верховної Ради з питань екології, а також главу Гоекоінспекціі і прокурора Харківської області взяти ситуацію із забрудненням екології в свої руки і вжити відповідних заходів.

Недавня перевірка на "Новометі" виявила ряд порушень, відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря". Зокрема, здійснення підприємством господарської діяльності за відсутності відповідного дозвільного документа, допущення наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та, як наслідок, заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу. У Харкові назріває екологічна катастрофа: викиди коксового заводу визнані смертельними для людей За словами секретаря міськради Ігоря Терехова, у Харкова немає повноважень закрити завод. Незважаючи на постанову суду про зупинку роботи заводу, "Новомет" продовжує виробляти кокс і забруднювати навколишнє середовище.

"З декількох районів міста люди скаржаться, що просто нема чим дихати, адже вночі, коли працює підприємство, його викиди перевищують всі екологічні норми", - додав Терехов.

Ще в 2020 році покійний мер Харкова Геннадій Кернес зустрівся з керівництвом підприємства, яке обіцяло встановити фільтраційні установки. Обіцянка виконана не була, і "Новомет" продовжує незаконну діяльність.

"Так, я за те, щоб наші заводи працювали. Але якщо підприємство труїть харків'ян, як ми можемо до цього ставитися? Я готовий йти в суди, щоб зупинити цю біду", - зазначив Терехов.

Раніше повідомлялося, що в харківських дитячих садках перестали фінансувати харчування, і діти залишаються голодними.

ДЖЕРЕЛОsq.com.ua