У Харкові у пенсіонерів забрали пільги на оплату комуналки після підвищення пенсій

Автор: Лобанова Єлизавета

Харківських пенсіонерів позбавили пільг на оплату комуналки після січневого підвищення пенсій. У Департаменті соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації розповіли, хто може розраховувати на пільги, і з якої причини людей позбавили допомоги від держави.

У Харкові у пенсіонерів забрали пільги на оплату комуналки після підвищення пенсій - today.ua

Сотні харківських пенсіонерів отримали листи з текстом "Ваш дохід перевищує податкову соціальну пільгу", і більше не будуть отримувати пільги на оплату комунальних послуг. При цьому, вони можуть розраховувати на субсидію, яка дозволяє часом більше заощадити, ніж пільга.

Харків'янка Тетяна Григорівна по статусу "дитина війни" до січня 2021 року мала 25% знижку на оплату комуналки і стаціонарного телефону. Однак, у лютому разом з квитанціями пенсіонерка отримала з районного управління соцзахисту повідомлення про те, що з 1 січня 2021 року дію пільг на житлово-комунальні послуги, паливо, скраплений газ, телефон і установку квартирних телефонів припинено через те, що дохід пенсіонерки перевищує податкову соціальну пільгу.

"У мене була 25-відсоткова пільга, в середньому гривень 300 на місяць я економила на комунальних платежах. Але з 1 січня її зняли, вважаючи, мабуть, що після перерахунку пенсії в грудні минулого року, мій дохід став занадто великим. Додали мені до пенсії 30 гривень, а зняли 300! ", - поділилася пенсіонерка.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

НБУ встановив ліміти на зняття готівки у банкоматах: інформація з топ-13 банків

В Україні з 1 березня проіндексували пенсії: деяким громадянам доведеться чекати до квітня

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 березня: хто зможе платити на 40% менше

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Начальник відділу пільг та житлових субсидій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Балєва пояснила, що на початку кожного року місцеві управління соціального захисту населення визначають право певних категорій громадян на користування пільгами саме з урахуванням їх доходу. Це діти війни, учасники війни, багатодітні сім'ї, сільські педагоги, медичне працівники в сільській місцевості. Але якщо їх дохід перевищує встановлений розмір, то право на пільгу втрачається автоматично.

Раніше повідомлялося, що жителі Харкова в лютому отримали завищені платіжки за опалення.