Харківські вчені створили генератор для знищення коронавірусу

Автор: Шевченко Лилия

Група вчених з Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» розробили пристрій, який, можливо, допоможе Україні швидше і ефективніше перемогти епідемію коронавіруса.

Харківські вчені створили генератор для знищення коронавірусу - today.ua

Дослідники створили унікальний генератор озону Opty Team, який дозволяє проводити принципово новий вид дезінфекції будь-яких поверхонь і об'єктів. Про це розповіли в прес-службі харківського «Політеху».

Як розповів старший викладач кафедри промислової та біомедичної електроніки ХПІ Микола Махонін, який є автором ідеї та керівником проекту, газоподібний озон - це найбільш потужний дезінфікуючий засіб, доказом цього є результати багаторічних досліджень.

У роботі над проектом Opty Team також брали участь аспірант кафедри хімічної техніки та промислової екології Інституту механічної інженерії і транспорту Оксана Гетта, студент кафедри промислової та біомедичної електроніки Інституту енергетики, електроніки та електромеханіки Роман Переходько.

Популярні зараз

В Україні з 1 травня скасують один вид штрафу за порушення ПДР

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

В Одесі дорожній конфлікт переріс у стрілянину зі страйкбольної зброї

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

«За рахунок яскраво вираженого окисляє ефекту озон за секунди знищує мікроорганізми, в рази швидше будь-яких інших дезінфекторів. У нашій розробці він у формі газу, що дозволяє дезінфікуючий засобу проникнути в усі важкодоступні місця. А ще - до озону не може виникнути несприйнятливість мікробів», - пояснив учений Микола Махонін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Харківські вчені створили генератор для знищення коронавірусу Озоновий генератор для дезінфекції харківські розробники представлять в освітньо-стипендіальній програмі від Chernovetskyi Investment Group (CIG) - CIG R & D Lab.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Харкові після довгої боротьби з коронавірусною хворобою помер головний лікар міськлікарні №18.