Урок патріотичного виховання в школі Харкова завершився відстороненням директора від роботи

Директора 43-й харківської гімназії тимчасово відсторонили від роботи через урок патріотизму, який провела в цьому навчальному закладі організація Фрайкор.

Урок патріотичного виховання в школі Харкова завершився відстороненням директора від роботи - today.ua

Міська влада вважає, що на уроці сталася підміна патріотичного виховання відверто нацистським. Однак самі фрайкорівці упевнені, що в їхніх уроках немає нацистської складової, і називають дії секретаря Харківської міськради передвиборчим піаром.

Урок патріотичного виховання відбувся в 43-й гімназії 3 березня. Члени організації Фрайкор розповідали школярам про війну на сході країни - історію її початку і сьогоднішню ситуацію на фронті, а також демонстрували зразки озброєння, яким зараз володіє українська армія.

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов, якому, очевидно, стало відомо про цей урок від когось із батьків учнів, гостро відреагував на захід, що відбувся в стінах навчального закладу. Про це він написав у своєму Telegram.

Ігор Терехов назвав проведений урок патріотизму "несподіваним". Його ніхто не планував: фрайкорівці нагрянули в гімназію незаплановано. Втім, немає нічого поганого в тому, що дітям намагаються прищепити почуття патріотизму не тільки у відведений для цього час, але й позаурочно. Ось тільки нічого спільного з патріотизмом цей урок не має, вважає Ігор Терехов.

"Сьогодні в 43-й гімназії трапився "несподіваний" і незапланований урок патріотизму, який закінчився уроком фашизму у виконанні право-радикальної організації "Фрайкор". Для тих, хто не в курсі: свою назву ці хлопці беруть від німецького Freikorps. Була така радикально патріотична організація в Німеччині, яка після свого розпуску забезпечила кадрами НСДАП. Попросту - нацистів ", - пише секретар Харківської міськради.

При цьому він додає, що школа - це заклад освіти, і він має бути поза політикою.

"Я говорив, що міськрада поза політикою, тепер кажу це про весь Харків. Ми за тих, хто любить місто, за тих, хто любить свою країну, але ми проти тих, хто сіє ненависть і бажає, щоб в наші будинки прийшла війна" , - підкреслив секретар міськради.

Урок патріотичного виховання в школі Харкова завершився відстороненням директора від роботиУрок патріотичного виховання в школі Харкова завершився відстороненням директора від роботи Він також додав, що міськрада була змушений взяти на себе роботу, якою повинні займатися правоохоронні органи. Саме вони зобов'язані стежити за тим, щоб у школах дітям не нав'язували радикальних ідеологій. Тому міськрада прийняла рішення тимчасово відсторонити директора гімназії, який дозволив проводити такий урок у стінах свого навчального закладу, від роботи до завершення службового розслідування.

Організація Фрайкор, яка спровокувала цю ситуацію, звичайно, в боргу не залишилася. Її лідер Георгій Тарасенко вважає, що таким чином Терехов просто піариться перед майбутніми виборами харківського мера, в яких він є одним із претендентів на крісло градоначальника замість померлого Геннадія Кернеса.

Тарасенко також заявив, що їхня організація вперше стикається з такою реакцією на уроки, які вони проводили в школах неодноразово.

"У нас офіційно визнаний державою добровільний підрозділ, наші хлопці мають посвідчення ветеранів бойових дій. Ми є членами координаційної ради з питань патріотичного виховання при ХОДА, тому ми вважаємо, що це смішний піар перед виборами", - заявив лідер Фрайкора.

Крім того, в прес-службі Фрайкора повідомили, що проводять подібні уроки в навчальних закладах Харкова вже більше трьох років, і досі ніхто так гостро не реагував на них.

"Ні діти, ні їхні батьки ніколи не скаржилися на це", - зауважили у відповіді прес-служби.

Урок патріотичного виховання в школі Харкова завершився відстороненням директора від роботиУрок патріотичного виховання в школі Харкова завершився відстороненням директора від роботи У відповіді також висловили надію, що Терехов більше ніколи "не перешкоджатиме патріотичному вихованню в школах і припинить репресії проти директора школи".

Нагадаємо, тим часом в Харкові ліквідують деякі вузи. Слідом за медичною академією післядипломної освіти "під ніж" йде Харківський регіональний інститут державного управління.

ДЖЕРЕЛОnv.ua